Sopot – kulturalne wakacje

Planując wakacje warto wziąć pod uwagę także polskie miasta, w których odnajdziemy wiele atrakcji i będziemy mogli przyjemnie spędzić czas. Jednym z takich miast jest niewątpliwie Sopot. Możemy tu zarówno aktywnie spędzić czas spacerując po molo i zwiedzając różne obiekty turystyczne, jak i leniwie relaksując się na plaży. Planowanie urlopu zaczynamy zwykle od rezerwacji noclegu. Sopot oferuje wiele w tym aspekcie [➦Meteor]. Należy jednak pamiętać, aby dokonać rezerwacji odpowiednio wcześniej, by mieć pewność, że w interesującym nas hotelu będą jeszcze dostępne miejsca. Gdy załatwimy już nocleg, możemy zająć się zrobieniem listy atrakcji, które chcielibyśmy odwiedzić. Jedną z największych atrakcji Sopotu jest niewątpliwie Opera Leśna.

Opera Leśna – tu występowały prawdziwe gwiazdy

Uroczyste otwarcie Opery Leśnej odbyło się w 1909 roku. Pierwszym przedstawieniem, jakie się w niej odbyło był „Obóz nocny w Grenadzie” Conradina Kreutzera. Od tej pory na scenie Opery Leśnej występowali tylko najlepsi śpiewacy i dyrygenci, między innymi: Sven Nilson, Erna Schluter, Karl Tutein. Opera Leśna działała nawet w trakcie wojny, aż do 1943 roku, ale poziom przedstawień stale się obniżał. Po wojnie działalność została wznowiona, ale aż do 1961 roku Opera Leśna była wykorzystywana tylko okazjonalnie. Potem obiekt został przykryty dachem, co nie tylko zapewniło artystom ochronę przed deszczem, ale także poprawiło akustykę.

Obecnie, Opera Leśna uznawana jest przez fachowców za jeden z obiektów o najlepszej akustyce. Co roku odbywa się tutaj wiele festiwali, koncertów i występów. Na scenie Opery Leśnej pojawiały się nie tylko lokalne gwiazdy muzyki, ale nie brakowało także światowych sław, między innymi: Elton John, Lionel Richie, Bryan Adams, Simply Red.

W 1997 roku wybudowano Salę Koncertową, która może pomieścić około 300 gości i odbywa się w niej wiele imprez w sezonie jesienno-zimowym. Jest ona siedzibą Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie.
Jeżeli zależy nam na tym, aby podczas urlopu, zobaczyć coś ciekawego i dowiedzieć się nowych rzeczy, to na pewno powinniśmy rozważyć wizytę w Sopocie. Okazała baza noclegowa, różnorodne punkty gastronomiczne, a przede wszystkim wiele ciekawych atrakcji, czynią Sopot miastem idealnym na spędzenie urlopu, bądź długiego weekendu.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>