Pomysły na rodzinne wakacje we Władysławowie

Władysławowo cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. To turystyczne miasto nad Bałtykiem [szczegóły na https://pl.wikipedia.org/wiki/Morze_Bałtyckie] jest świetnym miejscem na wakacje z dziećmi. Znaleźć tu można wiele atrakcji, które zapełnią im czas. Piękne piaszczyste plaże są wygodne i przyjazne, a dokoła znajdziemy rozbudowaną infrastrukturę noclegową [szczegóły na ], zaplecze gastronomiczne i place zabaw dla najmłodszych, piaszczyste boiska. Na letniej estradzie położonej przy Urzędzie Miasta (czyli ciekawym gmachu zwanym Domem Rybaka, od jego dawnego przeznaczenia hotelowego) w czasie wakacji odbywają się liczne konkursy, pokazy i koncerty adresowane właśnie przede wszystkim do najmłodszej widowni. Wieczorem warto przespacerować się wokół malowniczego portu.

Niepowtarzalną atrakcją Władysławowa jest Ocean Park. Zobaczymy tutaj naturalnych rozmiarów modele morskich i oceanicznych zwierząt z całego świata – wielorybów, delfinów, morsów, rekinów i innych imponujących rozmiarów i kształtów ryb. Można sfotografować się z nimi, a z umieszczonych przy poszczególnych „okazach” tablic dowiedzieć ciekawostek na temat ich samych oraz środowiska, w jakim żyją. Z dziećmi odwiedzić warto również okazały lunapark, gdzie znajdziemy atrakcje na zdecydowanie więcej niż jedno popołudnie. Spośród mniejszych obiektów milusińskim przypadną do gustu różne nietypowe wystawy – dom odwrócony do góry nogami, krzywe zwierciadła i iluzje optyczne, makiety z klocków Lego czy Muzeum Motyli. Na nieco starszych już poszukiwaczy wrażeń czeka m. in. park linowy, tor gokartowy czy skate park.

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie wakacji jest rejs wycieczkowym statkiem czy lot widokowy. Jeżeli nie chcemy wydawać za dużo pieniędzy na kolejne atrakcje, możemy wybrać się na zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu czy też wypożyczyć rowery i pojechać na wycieczkę po okolicy – do dyspozycji mamy przebiegające przez las na wydmach oznakowane szlaki.

Jeżeli chodzi o noclegi, to Władysławowo ma bazę bardzo zróżnicowaną i rozbudowaną. Bez względu na to, czy szukamy hotelu z dodatkowymi atrakcjami, czy cichego pokoju albo samodzielnego domu, czy pensjonatu z pełnym wyżywieniem – bogata oferta, jaką zapewnia do wyboru tutejsza baza noclegowa pozwoli nam znaleźć coś dla siebie, co będzie odpowiadać naszym potrzebom. Władysławowo do doskonałe miejsce na wygodne i ciekawe wczasy nad polskim morzem.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>