Latarnia morska w Gąskach – okolice Sianożęt

Wiele miejsc w Polsce przyciąga na swoje tereny turystów. Każda osoba, która dokonuje wyboru dotyczącego miejsca, w którym chce spędzić swój urlop kieruje się ich położeniem, jak i dodatkowo ceną. Doskonałym rozwiązaniem jest wypoczynek w Sianożętach. Jest to urokliwe miasteczko, które jest bardzo bogate w bazę noclegową. Można tam zatrzymać się na kilka dni zarówno w hotelu o wysokim poziomie, jak i na polu namiotowym. Każdy znajdzie w Sianożętach odpowiednie spanie dla siebie (Sianożęty). Wiadomo, że większość osób ma ograniczenia finansowe, dlatego też dobrze jest się skupić na noclegu, który za niewielkie pieniądze będzie spełniał wymogi. Sianożęty są położone w miejscu, z którego w prosty sposób można się dostać do Kołobrzegu czy też innych miejsc na wybrzeżu, a ceny noclegów są dość niskie – nie jest to metropolia, ale za to miejscowość bardzo dobrze rozwinięta komunikacyjnie.

Przebywając w Sianożętach na urlopie można miło spędzić czas na plaży, ale równie dobrze można pozwiedzać okolicę. W obrębie Sianożęt istnieje wiele szlaków turystycznych, ale również można zwykłym autobusem dostać się do wielu zabytków. Jednym z ciekawych miejsc w okolicy, wartych zobaczenia, jest latarnia w Gąskach. Można się do niej wybrać komunikacją podmiejską, jak i na rowerze czy też pieszo, w zależności od predyspozycji fizycznych. Latarnia w Gąskach jest jedną z najwyższych w Polsce. Jako jedna z niewielu do dziś zachowała swoje mury i kształty. Została wybudowana w 1877 roku i jest udostępniona turystom do zwiedzania. Wstęp na latarnię jest płatny, jednak są to groszowe sprawy. Dodatkowo, podczas takiej wycieczki można doskonale wypocząć w jej okolicach. Cały teren w koło latarni jest bardzo dobrze zagospodarowany i cieszy się dużym powodzeniem i uznaniem wśród turystów. Dodatkowo z Gąsek jest już blisko do samego Ustronia Morskiego, do którego można dojść plażą.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>