Jastarnia – letnisko z długą tradycją rybołówstwa

Jastarnia to jeden z popularniejszych kurortów znajdujących się nad polskim morzem. Do swojej dyspozycji turyści mają aż sześć letnich kąpielisk oraz port morski. Do tego miejsca warto jednak przybyć nie tylko po to, by bezczynnie wylegiwać się na plaży. Dlaczego? O tym dalej. Miejscowość jest niewielka i naprawdę trudno by było się w niej zgubić. Jastarnia otoczona jest przez Morze Bałtyckie oraz Zatokę Pucką. Z kolei by dostać się piaszczystej plaży w Jastarni trzeba pokonać sosnowy las porastający wydmy. Jastarnia posiada krajobraz typowy dla wioski rybackiej. Na przystani cumują kutry i coraz częściej również luksusowe łódki.

Na terenie całej miejscowości znajduje się mnóstwo miejsc noclegowych. Od tych najtańszych, jak noclegi w kwaterach prywatnych, po te najbardziej ekskluzywne w kilku gwiazdkowych hotelach. Rezerwacji miejsc noclegowych można dokonać przez internet. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać hasło: „noclegi Jastarnia”, a otrzymamy wiele ofert miejsc do spania przygotowanych przez liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne czy agroturystyki. Każdy turysta z pewnością znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce.

Najważniejszą ulicą Jastarni jest ul. ks. Bernarda Sychty. To właśnie wokół niej skupiają się z sklepy z pamiątkami, puby, bary czy małe punkty gastronomiczne. Dzisiaj Jastarnia utrzymuje się głównie z turystyki, rybołówstwo nie daje takich szans. Wioska uległa więc komercjalizacji, całe szczęście jej mieszkańcy kultywują tradycje rybackie. Można się o tym przekonać spacerując po mieście. Zewsząd otaczają smażalnie ryb, gdzie można uraczyć się węgorzem, śledziem, flądrą czy łososiem. Zresztą jeśli wybraliśmy nocleg w gospodarstwie agroturystycznym z pewnością gospodarcze uraczą nas wspaniałą morską rybką na obiad. Doskonała baza noclegowa to nie wszystko.

W Jastarni, a właściwie na Zatoce Puckiej wszyscy turyści znajdą doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza windsurfingu. Swoją przygodę z deską można zacząć od podstaw. W miejscowości znajduje się szkoła windsurfingu. Po szkoleniu uczestnik musi nawet zdawać specjalny egzamin.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>