Historia, noclegi, atrakcje – Szczecin

Pomorze, to poza górami jedno z najczęściej wybieranych miejsc wakacyjnego wypoczynku. Popularne są duże miasta, takie jak Szczecin. Znajduje się tu wiele atrakcji, a baza noclegowa i gastronomiczna jest niezwykle dobrze rozwinięta. Wybierając się w te okolice na urlop tańsze oferty noclegów znaleźć można na stronach internetowych.

Jednym z zabytków miasta jest Zamek Książąt Pomorskich. Historia obiektu sięga XII wieku, kiedy to Wacław wybudował tam pallatium. W XIV wieku Banim III przystąpił do budowy kamiennego domu. Spotkało się to ze sprzeciwem mieszkańców. W XV wieku Szczecin został stolicą księstwa, co doprowadziło do rozbudowy zamku. Kolejna modernizacja nastąpiła wiek później. Tak powstała budowla z czterema skrzydłami i dziedzińcem. Kolejne skrzydło dobudowano w XVII wieku. Potop szwedzki i dwie wojny światowe zmieniły gród w ruinę. Niedługo po zakończeniu konfliktu rozpoczęto trwającą do 1985 roku odbudowę. Obecnie znajduje się tu muzeum, opera, pracownia archeologiczna, organizowane są wystawy artystyczne, imprezy kulturalne.

Na północy od Zamku Książąt Pomorskich umiejscowiony jest Hotel Focus Szczecin. Trzygwiazdkowy obiekt oferuje swoim gościom pokoje jedno-, dwuosobowe i Premium. Standardowe wyposażenie składa się z telewizora, telefonu, bezprzewodowego internetu, zestawów do parzenia kawy i herbaty oraz łazienek z prysznicem i suszarką do włosów. Nieopodal znajdują się wały Chrobrego, to pięknie położone tarasy usytuowane wzdłuż brzegu Odry. Zlokalizowały się tam pawilony, fontanny rzeźby. Miejsce to jest bardzo lubiane i często odwiedzane zarówno przez stałych mieszkańców jak i przez turystów.

Następną blisko położoną atrakcją jest park im. Stefana Żeromskiego. Jest to drugi pod względem wielkości park w Szczecinie. Utworzono go w miejscu zlikwidowanych cmentarzy – Francuskiego i Grabowskiego. Na terenie prawie 22 hektarów ziemi znajduje się wiele ciekawych i chronionych okazów botanicznych i dendrologicznych.

Park Hotel – oferuje on pokoje w kombinacji jedno-, lub dwuosobowej oraz apartamenty- grand i junior. Pokoje są standardowo wyposażone w media (telewizję i internet), sejf, minibar oraz suszarkę, szlafrok i kapcie. Poza noclegiem, oferuje swoim restaurację z kartą dziecięcą i bogatym wyborem win, salę konferencyjną. Możliwe jest też organizowanie wesel, bankietów i imprez okolicznościowych.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>