Biały piasek nad Bałtykiem, czyli Chłapowo

Ostatnio pokazaliśmy Wam korzyści płynące z odwiedzenia nadmorskiego Władysławowa. Dzisiaj stawiamy na kolejną miejscowość, położoną nad Bałtykiem, która Was nie zawiedzie i którą naprawdę warto odwiedzić – Chłapowo. To malownicze miejsce jest położone nieopodal Jastrzębiej Góry. Na wypoczynek w Chłapowie powinny zdecydować się osoby, które doceniają urok niedużych, spokojnych miejscowości i otaczające ich krajobrazy.

Co zatem można robić podczas urlopu spędzanego w Chłapowie? W przypadku każdej nadmorskiej miejscowości największe zainteresowanie turystów, którzy spędzają tam urlop wzbudza plaża. Podobnie jest w przypadku Chłapowa, gdzie plaża jest wyjątkowo piękna. Czym wyróżnia się na tle innych? Przede wszystkim tym, że jest nie tylko szeroka, ale także poryta piaskiem, który jest prawie biały, co daje bardzo malowniczy efekt. Podczas plażowania można się opalać, grać w gry plażowe, ale także skorzystać z jednego z dwóch wyznaczonych kąpielisk. W czasie wakacji na terenie Chłapowa pojawiają się także inne atrakcje, między innymi popularny banan czy skutery wodne. Warto wspomnieć, że plaża w Chłapowie położona jest tuz przy klifie, który jest jednym z ulubionych miejsc ćwiczeń paralotniarzy. Kolorowe paralotnie każdego roku przyciągają uwagę plażowiczów.

Podczas pobytu w Chłapowie każdy turysta powinien odwiedzić tamtejszą restaurację, która znajduje się w samolocie. To nietypowy lokal gastronomiczny, który przyciąga uwagę osób z każdego zakątka Polski.

Spędzając urlop w Chłapowie, warto choć raz wybrać się na wycieczkę do oddalonej o około 5 km Jastrzębiej Góry. To miejscowość, która w sezonie wakacyjnym tętni życiem, zatem przypadnie do gustu fanom rożnego rodzaju zabaw. Będąc w Jastrzębiej Górze, warto wybrać się na tamtejszy deptak, wzdłuż którego ciągną się stragany i sklepiki, w których można zaopatrzyć się w pamiątki znad morza. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest Gwiazda Północy, czyli miejsce najdalej wysunięte na północ w całej Polsce.

Baza noclegowa Chłapowa jest miejscem coraz liczniej odwiedzanym przez wczasowiczów chcących wypocząć nad morzem. Właśnie dlatego chcąc spędzić tam urlop należy zawczasu zająć się kwestiami noclegowymi. Na szczęście noclegi w Chłapowie można znaleźć w różnych miejscach – domkach letniskowych, pensjonatach, a także w prywatnych domach. Ceny noclegów uzależnione są od usytuowania obiektu oraz jego standardu, jednak zaczynają się już od około 20 zł.

1 Comment

  1. Zyzia says: Odpowiedz

    Nocleg w Chłapowie i w ogóle wypoczynek nad Bałtykiem to dla mnie najlepszy sposób na spędzenie wakacji

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>